Uczysz się?

tłumaczenie artykułu Mistrza Chen Zhonghua opublikowanego na stronie http://practicalmethod.com/2008/02/are-you-learning/

Czy uczysz się czegoś? Zawsze wspominałem [Chen Zhonghua – T.R.] na moich warsztatach, że zauważyłem, że wielu starych uczniów Wielkiego Mistrza [Hong Junshenga – T.R.], spędziło z nim dziesiątki lat bez uczenia się czegokolwiek.

Dlaczego mówię coś tak przykrego? Spójrz na dowody rzeczowe. Oni nadal wyglądają jakby robili wushu lub cokolwiek. Oni nadal używają siły w pchających dłoniach. Oni nadal używają sztuczek w zastosowaniach. Wszystkie ich umiejętności są zewnętrzne.

Czy jesteś jednym z nich?

Jedną z moich stałych obserwacji jest to, że większość ludzi postępuje zgodnie z zasadami około 4 miesięcy.
Podczas tych czterech miesięcy zdobywają znaczące umiejętności i zrozumienie. Po tym czasie mentalnie kończą studia. Nie „słyszą” nic więcej. Pierwsze cztery miesiące były wypełnione prawdziwą nauką, ponieważ byli oni zupełnie nowi w systemie. Po pierwszych czterech miesiącach, nadal wierzą, że się uczą, ale w rzeczywistości, nie uczą się już więcej. Jeśli im to powiesz, będą mieli milion wymówek. Mylą, to co robią, z tym, czym jest nauka. Eksperymentują na własną rękę, a w umysłach wierzą, że czegoś się nauczyli.

W życiu, człowiek wchodzi w ten stan umysłu w wieku około 11-13 lat. Wtedy to można zauważyć, że zaczyna wierzyć sobie. W nauce Taiji, ten okres jest zmniejszony do około 4 miesięcy. Kiedy osoba osiągnie ten stan umysłu, to prawie nie ma odwrotu.

Inny scenariusz jest prawie odwrotny, ale ma takie same złe skutki. Ludzie wchodzą w system, ale się nie uczą. Powodów może być mnóstwo, ale się nie uczą.

Ale jeśli takie osoby będą w stanie wytrwać, to pewnego dnia zaczną się uczyć. Kiedy to się stanie, będą się uczyć w zawrotnym tempie. To dlatego, że do tego czasu, będą mieć bardzo dobre podstawy do nauki. Ich rozumienie będzie oparte na faktach, które znają.

Musisz ponownie zbadać proces uczenia się.